ظرفیت سدهای کشور ۲ میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته است

تاریخ نشر: 1396/07/26 تعداد بازدید: 512 کد خبر: 4j2urwft

سرپرست وزارت نیرو گفت: در حال حاضر ذخیره آبی سدهای کشور ۲ میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته است.

ستار محمودی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره وضعیت ذخیره آبی کشور اظهارداشت: در حال حاضر شرایط ذخایر آبی کشور خوب است، اما مهم این است که ببینیم در ادامه فصل پاییز و زمستان میزان بارندگی تا چه اندازه خواهد بود.

سرپرست وزارت نیرو افزود: سازمان هواشناسی پیش بینی هایی کرده که بر اساس این پیش بینی ها میزان بارش در ماه های پیش رو مانند مدت مشابه سال قبل خواهد بود.

محمودی با بیان اینکه در حال حاضر دو میلیارد مترمعکب میزان ذخایر آبی سدها از سال گذشته کمتر است، گفت: ظرفیت سدها کمتر از سال قبل است اما در مجموع ما کمبود آب مواجه نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر بیشترین مصرف آب کشور از ذخایر زیرزمینی است یا نه، تصریح کرد: ۶۳ درصد از مصرف آب کشور از منابع زیرزمینی صورت می گیرد.

محمودی بیان کرد: در حال حاضر که به دلیل سرمای هوا میزان مصرف آبی کشور کاهش پیدا کرده، ما باید وارد فاز تعمیر و نگهداری تاسیسات آب و برق شویم تا برای آغاز فصل پرمصرف یعنی اوایل فصل بهار آماده شویم.

سرپرست وزارت نیرو درباره اینکه تصمیمی برای انتخاب وزیر این وزارتخانه صورت گرفته است یا خیر، بیان داشت: با آقای اردکانیان صحبت هایی شده که باید منتظر نتیجه آن بمانیم.

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
7 + 1 =