مدیرعامل شرکت آبفای استان خوزستان: یک‌ هزار میلیارد تومان در طرح آبرسانی غدیر استان خوزستان هزینه شده است

تاریخ نشر: 1396/07/19 تعداد بازدید: 397 کد خبر: 5e6ubx9q

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان گفت: حدود یک‌ هزار میلیارد تومان اعتبار در جهت اجرای طرح آبرسانی غدیر شده هزینه شده است.

صادق حقیقی‌پور در نشستی تحت عنوان "هم‌اندیشی در مسیر توسعه خوزستان" درباره برنامه‌ای برای طرح‌های آب و فاضلاب استان خوزستان اظهار داشت: باید در زمینه‌هایی از جمله تصفیه و توزیع آب، دفع و جمع‌آوری فاضلاب و ذخیره آب برنامه‌ای جامع تهیه و تدوین شود.

وی با بیان اینکه باید پیگیر این موضوع باشیم که در مصوبه 15 فروردین امسال منتج شود افزود: پیگیر اخذ یک ردیف اجرایی برای مسجدسلیمان هستیم.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان به حرکت در جهت برطرف کردن مشکل فاضلاب مسجدسلیمان اشاره و بیان کرد: در مدت زمان مدیریت بنده حدود 1000 میلیارد تومان اعتبار در جهت اجرای طرح آبرسانی غدیر شده هزینه شده است.

وی گفت: همچنین در این زمینه 300 میلیارد تومان دیگر نیز تخصیص داده شده است.

حقیقی‌پور با بیان اینکه در طول هر شبانه روز حدود یک میلیون و 200 هزار متر مکعب آب برای کلیه شهرهای خوزستان تولید می‌شود گفت: نیاز آب شرب تولیدی استان  خوزستان دو میلیون متر مکعب است و این رقم 10 درصد کل تولید آب شرب کشور می‌شود در حالی که جمعیت خوزستان 5 تا 6 درصد جمعیت کشور است.

وی تصریح کرد: 71 درصد تولید آب خوزستان از منابع آب سطحی تامین می‌شود در حالی که متوسط تولید آب در کشور  80 درصد زیرزمینی و 20 درصد سطحی است.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان با اشاره به روش تامین آب در آینده  گفت: در آینده قرار است بعد از اجرای طرح جامع  انتقال آب از طریق سدهای کارون سه، کوثر، دز و کرخه تامین آب انجام دهیم و از این طریق تامین آب از 71 درصد به 100 درصد  می‌رسد.

وی با بیان اینکه تولید آب شرب در خوزستان بالای 1300 تومان هزینه دارد، افزود: در کل کشور یک متر مکعب به صورت متوسط 450 تومان به فروش می‌رسد.

وی در ادامه گفت: همچنین در  استان ما در 80 درصد شهرهایمان 60 درصد این قیمت را از مردم دریافت می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
8 + 5 =