معاون توسعه مدیریت معاونت علمی ریاست جمهوری: انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود منتفی خواهد شد

تاریخ نشر: 1396/06/27 تعداد بازدید: 490 کد خبر: azcm4em6

علیرضا دلیری عصر یکشنبه در دیدار با اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات جنوب استان کرمان اظهار داشت: برای ارتقا و تقویت بنیه آموزشی اصحاب رسانه جنوب کرمان آمادگی لازم وجود دارد و باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا حوزه‌ رسانه‌ای منطقه از نظر آموزشی ارتقا یابد.

وی با انتقاد از انعکاس برخی اخبار منفی از منطقه جنوب استان کرمان بیان داشت: اهالی رسانه و به ویژه خبرنگاران منطقه جنوب کرمان باید اخبار خود را به شکلی تهیه و تنظیم کنند که به فرهنگ و سرمایه‌گذاری منطقه ضربه نزند، بلکه در راستای ارتقاء منطقه و معرفی ظرفیت‌های خدادادی باشد.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با گلایه از عدم معرفی ظرفیت‌های کشاورزی و تمدن کهن جنوب استان کرمان در قالب برگزاری جشنواره‌های مختلف تصریح کرد: باید در راستای اطلاع‌رسانی محصولات کشاورزی که دارای رتبه‌های نخست در کشور هستیم و همچنین گیاهان دارویی که در منطقه وجود دارد، جشنواره‌های متعددی برگزار شود.

وی با اشاره به تمدن چند هزار ساله جیرفت افزود: در مهر ماه سال جاری سفر پروفسور مجیدزاده باستان‌شناس به جیرفت انجام می‌شود که امیدواریم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خطاب به اصحاب رسانه ادامه داد: باید ضمن معرفی ظرفیت‌ها و اطلاع‌رسانی نعمت‌های خدادادی از مسؤولان مربوطه نیز مطالبه‌گری داشته باشید.

وی با تشریح وضعیت منطقه جنوب استان کرمان ابراز داشت: منطقه جنوب کرمان همواره مظلوم بوده است و باید بستر کار و فعالیت افراد توانمند برای منطقه فراهم شود و نیروی انسانی فعال و اثرگذار برای منطقه داشته باشیم.

دلیری با بیان اینکه هنر افراد این است که با تعاملات و بدون از سیاسی‌کاری و استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای شهر و منطقه کار کنند، بیان داشت: باید بدون دیدگاه‌های بسته نیروی انسانی را منسجم کنیم و هر تیم مدیریتی قوی و خوبی در منطقه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بحران آب در شمال و جنوب استان کرمان به خط قرمز نزدیک شده است و ارائه راهکار عملیاتی و کم هزینه و به طور کلی چاره‌جویی اصولی در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد، عنوان کرد: مطالعه آب‌های ژرف یکی از این راهکارهاست که با جلسات و نشست‌های تخصصی انجام شده‌، این مهم با سرعت در حال پیگیری و انجام است.‌

دلیری از نشست سه جانبه مابین وزیر نیرو‌، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استاندار کرمان خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای در زمینه مطالعه، شناسایی و استخراج آب‌های ژرف در شمال و جنوب استان به امضاء رسانده‌ایم که در صورت تحقق آن طبق برنامه زمانبندی شده‌، مشکل بحران آب در استان به صورت دراز مدت رفع و نیازی به انتقال آب با صرف هزینه‌های گزاف از دریای عمان و سد صفارود نخواهد بود و بر این اساس انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود نیز منتفی خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: هزینه استخراج آب‌های ژرف ایران در قیاس با انتقال آب از دریای عمان و یا صفارود بسیار ناچیز خواهد بود.

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
3 + 5 =