تعرض دوباره به خط انتقال آب یزد

تاریخ نشر: 1397/07/24 تعداد بازدید: 365 کد خبر: b2vux9hd
به دنبال بیست و دومین تعرض به خط انتقال آب، استاندار یزد ضمن پیگیری موضوع از طریق مقامات عالی در وزارتخانه‌های نیرو و کشور، شب گذشته راهی تهران شد تا رایزنی‌های لازم را در این رابطه به عمل آورد

محمود زمانی قمی استاندار یزد بلافاصله پس از اطلاع از تعرض به خط انتقال آب، به صورت تلفنی با مقامات عالی کشور به رایزنی و گفت‌وگو پرداخت.

استاندار یزد همچین به منظور پیگیری دقیق‌تر مذاکرات صورت گرفته، شب گذشته راهی تهران شد تا از نزدیک برای حل مسئله ایجاد شده به رایزنی با مقامات عالی در وزارت نیرو و وزارت کشور بپردازد.

یادآور می‌شود که در تعرض اخیر به خط انتقال اب، به یکی از حوضچه‌های حوالی ایستگاه قارنه در منطقه بهارستان، آسیب وارد شده و به دلیل سطح تخریب ایجاد شده، تعمیرات زمان‌بر است. در حال حاضر جریان آب شرب به یزد قطع است و مسئولان استان از مردم خواسته‌اند تا در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

در پی اتفاقات مشابه اوایل امسال واکنش امام جمعه اصفهان را نیز به دنبال داشت. آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های  نماز جمعه اصفهان با اشاره به این اتفاقات گفت: هیچ فرد متدین، مومن و مسلمانی کار غیرممکنی را طلب نمی‌کند و تجمعات پی در پی و شعارهای افراد نشان می دهد که آنان مغرض و به دنبال فتنه و آشوب هستند. 

وی گفته بود: پیش از این کمک های نقدی به کشاورزان پرداخت شد و مسئولان با انتقال آب، پیگیری پروژه سد و تونل کوهرنگ و موارد دیگر پیگیر حل مشکل هستند که زمانبر است در حالی که آب به اندازه کافی نیست و حتی برای تامین آب شرب نیز امکان دارد در تابستان با مشکل مواجه شده و مجبور به سهمیه بندی شویم. طلب آب برای کشاورزی در شرایط موجود کاری غیر ممکن و خواسته غیر معقولی است.وی تاکید کرد : به عنوان کسی که همواره طرفدار کشاورزان و‌ حق و حقوقشان بودم از امروز اعلام می کنم که دیگر به آنها حق نمی دهم. این در حالی است که متاسفانه برخی مسئولان اصفهان بدون توجه به این رهنمودها و مشکلاتی که برای تامین آب شرب دامن یزدی ها را گرفته مواضع تندی در این باره اتخاذ کرده اند. به عنوان مثال محسن کوهکن نماینده  لنجان اصفهان  در جمع مردم این شهر از استاندار اصفهان بابت حل مشکلات آب اصفهان تشکر کرده بود و گفت: از استاندار اصفهان بابت این‌که 40 درصد از میزان برداشت آب توسط استان یزد را کاهش دادند، تشکر می‌کنیم!

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
3 + 6 =