قطعی آب یزد به دلیل تعرض به خط انتقال

تاریخ نشر: 1397/07/04 تعداد بازدید: 493 کد خبر: t4agwhl5
شب گذشته ۱6 تیر برق تأسیسات آب انتقالی به استان یزد در منطقه ورزنه اصفهان تخریب شد و به دلیل این تعرض، هم‌اکنون آب یزد قطع است

تعرض مجدد به خطوط انتقال آب به استان یزد این سوال اساسی را برای افکار عمومی بوجود آورده است که چرا با وجود حجم بالای تخریب خطوط، اقدامات حفاظتی مناسبی در این زمینه صورت نگرفته است. 

شب گذشته ۱6 تیر برق تأسیسات آب انتقالی به استان یزد در منطقه ورزنه اصفهان تخریب شد و به دلیل این تعرض، هم‌اکنون آب یزد قطع است.

از ابتدای سال تاکنون بیش از ده بار به خط لوله آب استان یزد تعرض شده است. رسانه‌ها از چند روز قبل گزارش داده بودند کشاورزان شرق اصفهان تراکتورهای خود را در اعتراض به مشکلات معیشتی و انتقال آب به یزد اعتصاب کرده بودند اما متأسفانه به این مسائل رسیدگی نشده است.

نکته حائز اهمیتی که در خصوص این عترض جدید به خطوط انتقال استان یزد مطرح است این است که چرا باوجود فاصله یک کیلومتری تخریب، مأمورین تأمین امنیت خط لوله اقدامی انجام نداده‌اند؟

در همین رابطه یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، با انتقاد از تخریب بیش از ١۵ تیر برق تأسیسات آب انتقالی به استان یزد در منطقه ورزنه اصفهان، گفت: جای سؤال است که باوجود فاصله ۵۰ متری بین هر تیر برق که مجموع فاصله این تخریب در حدود یک کیلومتر می‌شود، نیروهای انتظامی مسئول امنیت خط لوله کجا بوده‌اند.

این منبع آگاه ادامه داد: مسئولین استان اصفهان حداقل موظف‌اند علاوه بر تأمین امنیت خط لوله، مردم شرق اصفهان را نیز توجیه کنند؛ زیرا حیات مردم استان یزد وابسته به این آب است نه اینکه گاه‌وبیگاه با سخنان نسنجیده خود باعث تنش در این مناطق شوند.

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
1 + 3 =