درخواست اختصاص بودجه به NGO در مجلس

تاریخ نشر: 1388/12/05 تعداد بازدید: 3301 کد خبر: 4m6mze49
درخواست وزارت کشور مبنی براختصاص بودجه برای تقویت "ان.جی.او"ها
معاون پارلمانی وزیر کشور از طرح درخواست وزارت کشور به منظور اختصاص 3درصد درآمد شرکت های دولتی برای تقویت فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی کشور در کمیسیون تلفیق در عصر امروز چهارشنبه خبر داد.

مهدی محمدی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب اظهار داشت: معاونت اجتماعی وزارت کشور در حوزه تقویت مادی و معنوی فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی مانند شوراهای مردم نهاد، نهادهای مردمی وNGO ها درخواستی را به نمایندگان مجلس ارائه کرده است که قرار است امروز بعدازظهر این درخواست در کمیسیون تلفیق طرح شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس ما از مجلس درخواست کرده ایم که در بودجه سال 89 و به منظور تقویت فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی کشور ، 3 درصد از محل درآمدهای شرکتهای دولتی به وزارت کشور اختصاص یابد.

معاون پارلمانی وزیر کشور خاطرنشان کرد: در صورت رای آوردن این درخواست در مجلس، این بودجه به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی که زیر نظر شورای اجتماعی کشور و این بخش هم زیر نظر وزارت کشور است تعلق می یابد.

محمدی فرد همچنین گفت: با تصویت طرح اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال 1362 در مجلس، به تعداد شهرها در سال آینده اضافه خواهد شد لذا وزارت کشور به این منظور به یک بودجه چند صد میلیارد تومانی نیازمند است.

این طرح هفته جاری در مجلس تصویب شد.

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
2 + 3 =