تعطیلی محوطه‌های باستانی استان خوزستان تا اعلام وضعیت سفید

تاریخ نشر: 1398/01/11 تعداد بازدید: 501 کد خبر: ewgsdkur

ئیس اداره موزه‌های استان خوزستان از مسافران نوروزی و گردشگران می‌خواهد تا زمان اعلام وضعیت سفید از سوی ستاد بحران به سمت محوطه‌های تاریخی روباز این استان نروند.

سید محمد ابراهیمی، در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: در حال حاضر سایت‌های تاریخی که در فضاها و محوطه‌های بازِ سر تا سر استان خوزستان قرار گرفته‌اند، تا زمان برطرف شدن هشدارها درباره‌ی وقوع سیل یا طغیان رودخانه‌ها تعطیل هستند.

او تاکید می‌کند: ممکن است این تعطیلی‌ها تا زمان مناسب شدن وضعیت جوی در استان خوزستان، تا چند روز آینده طول بکشد.

وی سایت‌های باستانی قرار گرفته در مناطق «ایذه»، «مسجد سلیمان» مانند «سرمسجد»، «شوش» مانند «کاخ داریوش»، «شوشتر» مانند سازه‌های آبی شوشتر، «هفت‌تپه» مانند محوطه‌ی «چغازنبیل» را تعطیل اعلام کرد.

او با بیان این‌که شوشتر به صورت مستقیم با رودخانه درگیر است، کوهستانی بودن محوطه‌های باستانی ایذه، باز بودن فضای باستانی چغازنبیل و هفت‌تپه را از دلایل تعطیل بودن این محوطه‌های باستانی در استان خوزستان دانست.

رئیس اداره موزه‌های استان خوزستان همچنین درباره‌ی وضعیت «بند میزان» می‌گوید: به دلیل باز کردن سدها، دبی آب بالا رفته است، بنابراین بخشی از این «بند» زیر آب رفته است، اما برای ایجاد ایمنی کامل ایمنی برای حضور گردشگران تعطیل هستند.

به گفته‌ی ابراهیمی، با این وجود بناها و موزه‌های تاریخی قرار گرفته در سطح شهرهای استان خوزستان هر روز طبق ساعت اعلام شده یعنی تا ساعت ۱۹ برای حضور مسافران نوروزی فعال هستند.

دیدگاه ها
شما نیز دیدگاه خود را ثبت نمایید
نام *
پست الکترونیک *
3 + 6 =